Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

LARP

Co se vlastně skrývá pod touto zkratkou? LARP, neboli Live Action Role Play je jakousi hrou podobnou herectví, kdy každý účastník (hráč) představuje určitou roli či postavu v zadaném tématu nebo příběhu. Úkolem každého hráče je držet se linie odehrávající se hry a improvizovat při reakcích na akce ostatních. LARP by se dal také nazvat jakýmsi improvizovaným herectvím či divadelní hrou.

Témat a námětů pro hry tohoto typu je nekonečné množství, je možné takto ztvárnit i každodenní události. Nejběžněji ale bývají zpracovány fantasy linie jako Pán prstenů, Hra o trůny a další. Z historického soudku například linie Války růží, Johanky z Arku a podobně. Mezi často využívané moderní náměty patří například téma americké či italské mafie, druhé světové války nebo postapokalyptické budoucnosti.

LARP je skvělým zážitkem, který Vás zcela vtáhne do jiné reality, naučí Vás improvizovat a rozvíjí Vaše herecké a vyjadřovací schopnosti. Je proto vhodným zpestřením volného času pro všechny věkové skupiny obou pohlaví.

Jako zajímavost lze zmínit nedávno odvysílanou realityshow Dovolená v Protektorátu, která pracovala na bázi LARPové hry.

Více o této hře.

Krátké video o LARPU

 

 

Dřevárny

Za tímto názvem se neskrývá vlastně nic příliš odlišného od obyčejného šermu či boje se zbraněmi. V některých znacích se ale od toho historického, moderního či scénického odlišuje.

Zbraně jsou většinou ručně vyrobené a měkčené, zpravidla pomocí karimatky, mirelonu, lepicí pásky a dalších pomůcek. Jejich absolutní bezpečnost je kontrolována organizátory před každým soubojem. Úder takovou zbraní nesmí protivníkovi nijak ublížit.

Účastníci jsou oblečeni v tematických kostýmech, jejichž vzhled se odvíjí od tématu dané dřevárny. Jejich výrobu si mnoho hráčů realizuje vlastnoručně, v České republice ale existuje množství internetových i kamenných obchodů a výrobců nabízejících toto vybavení. Např.: Fantasy obchod nebo Hůrka, u hobitů.

Témat pro dřevárny je nepřeberné množství, často jsou také kombinována s LARPem na vybraný námět. Skupina Post Mortem se zúčastnila bitev jako jsou Bitva o Alesii, Ragnarök, Bitva o Morii, Doriathské války a dalších. Často zpracovávaným tématem jsou bitvy historické, ale také fantazijní.

Dřevárny jsou skvělým zážitkem a příjemným zpestřením každodenního života pro zájemce všech věkových kategorií, které účastníkům přiblíží historii, historický boj a středověký či fantazijní život.

Více o dřevárnách.

Video o dřevárenské bitvě Ragnarök

 

 

TOPlist